Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. PŘÍRODNÍ KRÁSY A PAMÁTKY SLOVENSKA A TERMÁLY BOJNICE

PŘÍRODNÍ KRÁSY A PAMÁTKY SLOVENSKA A TERMÁLY BOJNICE

PŘÍRODNÍ KRÁSY A PAMÁTKY SLOVENSKA A TERMÁLY BOJNICE Zájezd kombinuje návštěvu zajímavých přírodních krás Slovenska s cestami za kulturním dědictvím. ... celý popis
Nejsme plátci DPH
9 950 Kč
osoba
Číslo produktu:224
 • Kompletní specifikace
 • PŘÍRODNÍ KRÁSY A PAMÁTKY SLOVENSKA A TERMÁLY BOJNICE
  PŘÍRODNÍ KRÁSY A PAMÁTKY SLOVENSKA A TERMÁLY BOJNICE
  9 950 Kč
 • osoba
Kompletní specifikace

PŘÍRODNÍ KRÁSY A PAMÁTKY SLOVENSKA A TERMÁLY BOJNICE

Zájezd kombinuje návštěvu zajímavých přírodních krás Slovenska s cestami za kulturním dědictvím. Vedle příjemných procházek v nádherné přírodě Vás provede skutečně všemi obdobími historie Slovenska. Prostý nápis na skále v Trenčíně připomíná velkolepou Římskou říši, Nitra slavnou Velkou Moravu, hrady a horní města Banská Štiavnica a Kremnica dávají představu o drsném, ale i prosperujícím středověku a novodobějších dějin se dotknete například v Topolčiankách.

Program zájezdu :

1. den : Odjezd z Českých Budějovic v časných ranních hodinách.

Zastávka v RAJECKÉ LESNÉ , kde se nachází největší pohyblivý betlém na světě.

Návštěva unikátní rázovité obce ČIČMANY s lidovými dřevěnými domy zdobenými bílými ornamenty. Na závěr dne nenáročná procházka z Fačkovského sedla podél říčky Nitry až k jejím pramenům, označeným malou kapličkou.

Přejezd do BOJNIC na ubytování a večeři.

 

2. den : BOJNICE – dopoledne procházka městem a krásně upraveným lázeňským areálem, poté prohlídka jedinečného zámku, který získal svou podobu po romantické přestavbě a který patří k nejrozsáhlejším na Slovensku. Odpoledne koupání na termálním koupališti či v některém z vyhlášených lázeňských domů, případně vyhlášená bojnická zoologická zahrada.

 

3. den : Den věnovaný kráse pohoří MALÁ FATRA . Turistika v nádherné oblasti JANOŠIKOVE DIERY – úzké soutěsky s mnoha vodopády a dřevěnými lávkami či žebříky. Zřícenina hradu STREČNO který se mocně vypíná nad údolím Váhu.

 

4. den : NITRA  – starobylá metropole stejnojmenného knížectví, které bylo v 9. století připojené ke slavné Velkomoravské říši. Nitranský hrad, v jehož areálu se nachází starobylá katedrála svatého Emerama, „Horní“ město s bohatými měšťanskými a kanovnickými domy. Zastávka v TOPOLČIANKÁCH - oblíbené místo T.G. Masaryka, půvabný empírový Kaštiel (Zámek), prohlídka Národního hřebčína. 

 

5. den : Návštěva dvou významných svobodných horních měst, kde se těžilo zlato a stříbro.  BANSKÁ ŠTIAVNICA s cenným historickým centrem zapsaným do seznamu UNESCO. Odpoledne kouzelná KREMNICA – Městský hrad, pozdně barokní impozantní morový sloup na centrálním náměstí. 

 

6. den : TRENČÍN

– jedno z nejstarších slovenských měst na řece Váh, návštěva Trenčianského hradu, výrazné dominanty středního Pováží.

Návrat do Českých Budějovic ve večerních hodinách.

 

TERMÍN :  srpen 2022        CENA : 9.950 Kč

 

 • dopravu autobus s klimatizací, DVD, nápojovým boxem za Kč
 • 5x ubytování s polopenzí
 • cestovní pojištění
 • průvodce

 

 

 

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.