Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Léto
  3. ZÁMKY, PAMÁTKY UNESCO A PŘÍRODNÍ KRÁSY MORAVY

ZÁMKY, PAMÁTKY UNESCO A PŘÍRODNÍ KRÁSY MORAVY

ZÁMKY, PAMÁTKY UNESCO A PŘÍRODNÍ KRÁSY MORAVY Střední Morava je velmi rozmanitým krajem s bohatým historickým dědictvím a nádhernou přírodou. Naše tra... celý popis
Nejsme plátci DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:223
Kompletní specifikace

ZÁMKY, PAMÁTKY UNESCO A PŘÍRODNÍ KRÁSY MORAVY

Střední Morava je velmi rozmanitým krajem s bohatým historickým dědictvím a nádhernou přírodou. Naše trasy Vás zavedou na nejkrásnější místa moravských hor, seznámí Vás se zdejšími památkami UNESCO a hlavně budete moci ocenit nesmírnou rozmanitost šlechtických hradů, zámků a církevních staveb v tomto regionu.

Program zájezdu :

1.den (ne) : Odjezd z Českých Budějovic v ranních hodinách. Jedinečný nádherný rokokový zámek NOVÉ HRADY u Litomyšle, přezdívaný též „České Versailles“ či „Malý Schönbrunn“. Procházka v přírodní rezervaci TOULOVCOVY MAŠTALE, kde Vás okouzlí skalní pískovcové labyrinty v borových lesích. Poté odjezd na ubytování a večeře. 

 

2.den (po) : po snídani výlet do BESKYD, PUSTEVNY – obec v sedle v nadmořské výšce 1018 m n. m., dřevěné stavby podle návrhu architekta Jurkoviče, nenáročný výstup ke slavné soše boha Radegasta, případně na Radhošť (cca 8 km celkem). Rožnov pod Radhoštěm – vyhlášený skanzen, muzeum v přírodě, Jurkovičova rozhledna aj. 

 

3.den (út) : Dopoledne návštěva majestátního hradu BOUZOV. Přejezd do OLOMOUCE – prohlídka historické metropole Moravy, významná památková rezervace, Horní náměstí se sloupem Nejsvětější trojice radnice s orlojem, kašny, paláce, arcibiskupský dóm sv.Václava, Olomoucký hrad aj. Návštěva významného poutního místa SVATÝ KOPEČEK a baziliky Panny Marie, které tvoří dominantu kraje.

 

4.den (st) : „Perla Moravy“ KROMĚŘÍŽ – jedno z nejkrásnějších měst na Moravě, Arcibiskupský zámek se zahradami zapsané do seznamu UNESCO, hodnotné interiéry, významná obrazárna a knihovna. Návštěva pohádkového zámku LEŠNÁ s bohatě zařízenými komnatami v areálu zoo. 

 

5.den (čt) : Středověký královský hrad BUCHLOV, známý z lidové písničky, místo vyhledávané filmaři. Zámek BUCHLOVICE – barokní komplex s překrásnou zahradou ve francouzském stylu. Nejvýznamnější moravské poutní místo VELEHRAD, pravděpodobně bývalé středisko slavné Velkomoravské říše, spojené s cyrilometodějskou tradicí. 

 

6.den (pá) : Výlet do JESENÍKŮ, zastávka v miniaturních lázních KARLOVA STUDÁNKA, výjezd autobusem k chatě Ovčárna, výstup (cca 3,5 km, 250 m převýšení) na nejvyšší vrchol Moravy PRADĚD (1491 m), možnost dalekého výhledu z rozhledny vysoké 73 m. Pro zájemce sestup po naučné stezce (cca 6 km) údolím Bílé Opavy zpět do Karlovy Studánky. Zastávka v městě ŠTERNBERK, jehož dominantu tvoří hrad z 13. století.

 

Návrat zpět do Českých Budějovic ve večerních hodinách. 

 

TERMÍN : červenec 2024                 

 

CENA : BUDE UPŘESNĚNA 

 

Cena zahrnuje :

  • dopravu autobusem s klimatizací, DVD, nápojovým boxem za Kč
  • 5x ubytování v hotelu s polopenzí
  • průvodce

 

Cena nezahrnuje :

  • vstupné dle programu

 

Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz