Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Léto
  3. Poznávací
  4. Nejkrásnější zámky Bavorska

Nejkrásnější zámky Bavorska

Nejkrásnější zámky Bavorska Program zájezdu : 1. den: V ranních hodinách odjezd z Českých Budějovic do Německa. Návštěva bavorského zámku Linderhof, k... celý popis
Nejsme plátci DPH
4 790 Kč
osoba
Číslo produktu:210
Kompletní specifikace

Nejkrásnější zámky Bavorska

Program zájezdu :

1. den:

V ranních hodinách odjezd z Českých Budějovic do Německa. Návštěva bavorského zámku Linderhof, který leží v nádherném parku a patří do trojice neznámějších zámků bavorského krále Ludvíka II. Zároveň budeme obdivovat malé stavby v parku, spolu s umělou krápníkovou jeskyní.
Dále pokračujeme do městečka Oberammergau v údolí řeky Ammer, které je proslaveno svými pašijovými hrami a domy, na kterých nás zaujmou fresky s různými vyobrazeními - náboženskými i pohádkovými. Krátké zastavení v klášteře Ettal, který byl založen ve 14. století a po staletí byl centrem vzdělání, stále je zde gymnázium pro chlapce i dívky.
Možnost zakoupení některých klášterních výrobků - pivo, likéry, drobné upomínkové předměty. Odjezd na ubytování v okolí Schwangau.

2. den:

Po snídani navštívíme zámek Hohenschwangau, poslední rodové sídlo vladařského rodu Wittelsbachů, a poté neznámější a nejkrásnější německý pohádkový zámek Neuschwanstein, který nám připomene romantický historismus a kouzlo Wagnerových oper. Dále možnost návštěvy působivé expozice v Muzeu bavorských králů či procházky kolem jezera Alpsee.
V odpoledních hodinách přejedeme do malebného městečka Füssen, kterému dominuje dodnes obývaný hrad. Individuální volno. Možnost koupání či projížďky lodí po vodní nádrži Forggensee či možnost individuální návštěvy lázní Kristall Therme ve Schwangau s blahodárnou slanou vodou a nádherným výhledem na zámek Neuschwanstein. Nocleh.
 

3. den:

Po snídani odjedeme směrem k jezeru Chiemsee. Po příjezdu do Prienu am Chiemsee budeme dále pokračovat lodí (za poplatek, není v ceně zájezdu) po jezeře na ostrov Hereninsel, kde navštívíme další královský zámek Ludvíka II. Tento zámek je věrnou kopií zámku Ludvíka XIV. ve Versailles, v mnohém však svůj vzor předčil. Zde zároveň navštívíme muzeum Ludvíka II. a můžeme se zastavit ve Starém zámku, kde Ludvík II. při stavbě Nového zámku bydlel. Odtud pojedeme lodí na další ostrov v Chiemsee - Fraueninsel. Na tomto ostrově se projdeme, budeme vnímat klid a pohodu ostrova, zároveň navštívíme kostel z 15. století. Je zde také ženský klášter, kde budeme mít možnost zakoupení některých výrobků z hospodářské činnosti kláštera.
Návrat lodí do přístavu a odjezd směrem do ČR.
Příjezd do Českých Budějovic v pozdních večerních hodinách.
 

TERMÍN : srpen 2022   

                

CENA : 4.990 Kč

Cena zahrnuje :

  • dopravu autokarem
  • 2 ubytování ve 2* hotelu se snídaní
  • prohlídky dle programu
  • průvodce
 

Cena nezahrnuje :

  • příplatek za jednolůžkový pokoj 1 990 Kč
  • pojištění léčebných výloh ( úraz, odpovědnost, zavazadla )
Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz